top of page
  • Legal Disruptors

Miroslava Kuklincová: Propojení práva a technologií bereme až doslovně

🇨🇿 Miroslava Kuklincová a tým právníků advokátní kanceláře Eldison patří mezi laureáty ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards 2022. Jaký je jejich pohled na téma právnických inovací? A považují se sami za inovativní?


Co pro vás osobně představuje téma právnických inovací?

Inovace v právním průmyslu jsou pro nás v Eldison nevyhnutelně spojené s technologiemi. Společnosti od startupů až po korporace jsou zvyklé využívat myriádu technologických řešení na každodenní bázi - a to s sebou nese zvýšená očekávání na to, jak jejich partneři (včetně těch právních) fungují. Cítíme od klientů větší tlak nejen na efektivitu, která je s technologiemi tak nějak automaticky spojována, ale i na transparentnost, inovativnost, přímočarou komunikaci atd. Ve zkratce to vnímáme jako hozenou rukavici právníkům, aby se také staly trochu technologickými společnostmi, alespoň způsobem fungování.

Považujete se vy osobně v nějakém ohledu za inovativní? A v čem konkrétně?

V Eldison bereme propojení práva a technologií velmi vážně až doslovně. Budujeme totiž společnost, která kombinuje poskytování právních služeb s vývojem vlastních legal tech produktů s cílem nabídnout komplexní end-to-end řešení, která nejenom ulehčí tech společnostech život, ale aktivně jim pomůže růst. Nebudujeme tedy jen advokátní kancelář nebo jen legal tech firmu - věříme, že kombinace obou větví nam pomůže vytěžit maximum z obou světů.

Jaké "disruptivní" právnické téma vás aktuálně nejvíce zajímá?

Naše hlavní téma (a vize) je vytvoření technologické platformy, která umožní společnostem samostatně řešit veškerou klíčovou právní agendu tak, aby se právníci mohli soustředit jen na aktivity s vysokou přidanou hodnotou, které ani pravděpodobně nejde technologizovat (minimálně ne hned). Momentálně řešíme produktově management zaměstnaneckých opčních plánů (ESOPů), ale potenciál vidíme v dalších různých oblastech života společnosti, včetně například nastavení a operativy B2B contractingu. Nedíváme se tedy jen na jedno konkrétní téma, ale řešíme digitalizaci právních služeb jako takových.
bottom of page