top of page

Deloitte Legal
Disruptors Awards 2020

Výherci 2022.jpeg

Na fotografii zleva Jiří Helán (KROUPAHELÁN), Pavel Ekl, Hana Machyčková a Lenka Slavíková (ČEZ), Karel Šimka (Nejvyšší správní soud), Lukáš Zapletal (Coca-Cola HBC Česko a Slovensko) a Andrea Daňhelová (Fincentrum Reality).

Andrea Daňhelová:

Drsná láska při prosazování inovací

Andrea je jednatelkou a provozní ředitelkou realitní společnosti Fincentrum Reality. Ještě jako vedoucí právního oddělení, kterou se stala po devíti měsících od nástupu jako firemní právník juniory, vytvořila se svým týmem program Talár, který slouží ke komunikaci mezi právním oddělením a makléři. Následně se zaměřila na smlouvy, z nichž časem vytvořila 36 vzorů s variabilními komentáři. Chtěla také, aby se smlouvy mohly samy vyplňovat a vrhla se proto do oblasti automatizace. Sama tvrdí, že nemá problém s nakoupením technologií a jejich outsorcováním v případech, kdy díky tomu může inovace využít naplno. To ji přivedlo k finálnímu „ulehčení práce“ makléřů i právníků. Její týmy využívají aplikaci na rozpoznávání občanských průkazů a převod údajů do online světa. Andrea má nadto zapálení pro věc a „drsnou lásku“ během jejich prosazování. Tím se nejen významně odlišuje, ale také zařazuje mezi skutečné inovátory.

Lenka
Slavíková a tým:

Unikátní aplikace pro valné hromady

Lenka se z pozice manažerky útvaru skupinové záležitosti ČEZ významné podílela na zefektivnění průběhu a digitalizaci procesu valné hromady této společnosti. Za intenzivní podpory dalších dvou kolegů právníků, a to Hany Machyčkové a Pavla Ekla, byl pro ČEZ na míru vyvinut nový software - aplikace s názvem „VH Live!“, která byla úspěšně nasazena do ostrého provozu poprvé na valné hromadě na konci letošního června. Nasazeni aplikace představovalo velký úspěch a mělo pozitivní odezvu. Hlavním účelem aplikace je zpracování akcionářských podání v elektronické podobě, a to mnohem efektivněji a rychleji než v původní (papírové) formě.

Jiří
Helán:

Inovativních nápadů není nikdy dost

Jiří je právní vizionář, který chce změnit svět kolem sebe k lepšímu. Baví ho sledovat aktuální trendy v různých oborech, sbírá nápady, kombinuje je s tím, co zná, a vytváří nová, často nečekaná spojení. Ta pak nezřídka zavádí jako inovace ve své advokátní kanceláři KROUPAHELÁN. Už v roce 2010 spustil web Založto.cz pro zakládání společností online. V roce 2011 začal poskytovat webovou kontrolu smluv dodnes dostupnou na kontrolasmluv.cz. V roce 2014 dal vzniknout prvnímu e-learningovému, interaktivnímu kurzu k novému občanskému zákoníku. Aktuálně Jirku zajímá téma cirkulární ekonomiky nebo elektronického právního jednání, kde hledá příležitosti pro inovace postavené na principu udržitelnosti.

Lukáš Zapletal:

Oceňovaný expert s inovativním cross-functional přístupem

Lukáš vybudoval právní oddělení v české pobočce Coca-Cola a jeho činnost má mimořádnou zpětnou vazbu ze strany vedení firmy i kolegů. Lukáš je spoludržitelem interního Legal Innovation of the Year Award za program „No legal surprises“. Nápad pomohl firmě připravit se včas na legislativní změny. Od července vede Lukáš vedle Legal a Security také agendu Public Affairs, Communication a Sustainability. Lukáš a jeho tým je vyhledávaným byznys partnerem a konzultantem v oblasti implementace nových technologických přístupů napříč firemními odděleními. Je příkladnou demonstrací úspěšného rozvoje právní agendy k potřebám celé společnosti a velice inovativního cross-functional přístupu.

Karel
Šimka: 

Soudce, který svým přístupem inovuje právo v Česku

Soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka přistupuje k právním otázkám především z oblasti daňového práva inovativním a neotřelým způsobem. Odmítá formalismus, jednotlivé případy posuzuje v širším kontextu a vždy pečlivě váží praktické dopady svých rozhodnutí a smysl daňových předpisů. Jeden příklad za všechny jsou soudní rozhodnutí, kterými byla podnikatelům přiznána finanční kompenzace ve formě úroků za nepřiměřeně dlouhé prověřování jejich daňových povinností ze strany finančních úřadů.

Shortlist finalistů ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards pro rok 2020

 • Martin Matula, podnikový právník CPI Property Group 

 • Karel Šimka, soudce Nejvyššího správního soudu 

 • Jakub Dohnal, advokát Arrows 

 • Jiří Pařík, podnikový právník ŠKODA AUTO 

 • Tomáš Kruták, advokát Kruták & Partners 

 • Lukáš Zapletal, podnikový právník Coca-Cola 

 • Robert Musil, advokát VGD Legal 

 • Marek Sladkovský a Michal Kalvoda, podnikoví právníci a Pavel Nováček s Lucií Tišl, inovativní podpora Kooperativa 

 • Jakub Šváb, podnikový právník J&T Banka 

 • Daniela Stabrawa Saranová a Kateřina Látalová, projekt Legalsy 

 • Ondřej Preuss, advokát DostupnyAdvokat.cz 

 • Jiří Helán, advokát KROUPAHELÁN

 • Lenka Slavíková a tým, podniková právnička ČEZ

 • Andrea Daňhelová, ředitelka provozu, právní a compliance Fincentrum Reality

bottom of page